Подільське воєводство у XV-XVIII століттях: Статті і матеріали

/ історична
стаття
Подільське воєводство у XV-XVIII століттях: Статті і матеріали
Опис:
Микола Крикун. Подільське воєводство у XV-XVIII століттях: Статті і матеріали. Львів 2011. 733 с., іл., карти.

Mykola Krukun. Palatinate of Podolia in the Fifteenth through Eighteenth Centuries: Studies and Source Materials. Lviv 2011. 733 p., ill., maps.

ISBN 978-617-607-064-1.

Збірник включає дослідження, опубліковані в різних виданнях, деякі — в доопрацьованому вигляді, інші — з виправленнями і уточненнями. Вони засновані головним чином на джерелах, виявлених у рукописних збірках Львова, Києва, Москви, Кракова, Варшави і дають уявлення про різні аспекти історії Подільського воєводства, яке існувало від 30-х років XV ст. до 1793 р., — його кордони, адміністративно- територіальний устрій, склад і структуру поселень, міграції населення та колонізаційні процеси, житловий фонд Кам’янця-Подільського і Могилів-Подільський. Значну увагу також приділено особі Шимона Єжи Цереновича — збирача джерел з історії воєводства та розповіді про написання й наукову цінність магістерської дисертації Михайла Грушевського «Барське староство: Історичні нариси (ХУ-ХУІІІ ст.)», яка була важливим етапом у становленні його як ученого. Знайомлячись зі змістом збірника, читач повинен мати на увазі як те, що не всі «подільські» праці автора увійшли до збірника, так і те, що висвітлення багатьох питань історії Подільського воєводства можливе, з огляду на загибель джерел, лише на фрагментарному рівні.

Доступні формати:

PDF DJVU

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.