Поховання інгульської катакомбної культури з дерев'яним посудом
Сергій Небрат
/
наукова
стаття
Опис:
Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія. – 2017. – Вип. 18.
Статтю присвячено дослідженню дерев’яного посуду та його місцю в поховальній обрядовості у населення Інгульської катакомбної культури (ІКК) доби бронзи.
Було виділено п’ять типів дерев’яного посуду, який виготовлявся носіями ІКК: 1-й тип – чаша, 2-й тип – банка, 3-й тип – таця, 4-я тип – ківш, 5-й тип кошик.
Деякі екземпляри дерев’яного посуду були прикрашені декоративним візерунком, а своєю формою могли бути прототипом керамічного посуду. Зіставлення відкриттів дозволили зробити ряд зауважень. Найбільша кількість могильників з дерев’яним посудом було досліджено в курганах басейну річки Інгулець (у верхів’ях та середній течії) і басейну річки Молочна. Більшість інших могил відкриті у степах Таврії та пониззі Дніпра.
Розміщувався дерев’яний посуд, головним чином, у могили дорослих осіб (переважно чоловіків, іноді жінок). Як показав аналіз археологічних джерел, більшість комплексів демонструють ознаки неординарності. Серед них підвищений відсоток могил з металевими виробами, зброєю. Окремо слід відзначити сліди маніпуляцій з головою померлого.
Дерев’яний посуд, як і інші категорії інвентарю, виконували в поховальному ритуалі певні символічні функції, пов’язані з уявленнями про потойбічне життя та міфологічним мисленням.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.