Політичний імідж: міфологічні та пропагандистські аспекти формування та функціонування

/ наукова
стаття
Опис:
У статті досліджуються міфологічні та пропагандистські аспекти формування та функціонування політичного іміджу. Автор розглядає політичний іміджмейкінг як пропагандистську технологію, а забезпечення функціонування політичного іміджу - як форму пропагандистської влади. Він трактує пропагандистську владу як здатність нав'язувати суспільству і його групам значення, які структурують політичну поведінку в інтересах споживачів пропаганди. Відповідно до його концепції, функціонування політичного іміджу, що є необхідним компонентом пропагандистського простору, забезпечується засобами міфологізації, деміфологізації та реміфологізації.

Мета статті - осмислити формування і функціонування політичного іміджу в міфологічному і пропагандистському вимірах.

Наукові результати. Механізм міфу в політичному іміджмейкінгу функціонує як підміна фактів значенням. Міф перекодовує несвідомі компоненти сприйняття людиною соціальної і політичної реальності в складну, емоційно насичену модель, а саме - політичні іміджі дійових осіб, ідей, інститутів і країн. Завдяки їм суспільна свідомість робить незнайому і складну реальність знайомою і структурно зрозумілою, тобто відповідає стереотипам, страхам і бажанням публіки. У контексті формування іміджу держави навіть історія стає політикою пам'яті, яка орієнтована на побудову наративу, здатного надихнути суспільство на підтримку ідеологічних засад режиму. Міф залучає політичного суб'єкта в боротьбу за свободу, безпеку та ідеали кращого життя за допомогою емоцій, викликання переживань, страхів і бажань, втілених в політичному іміджі. Архетипи відіграють важливу роль у формуванні політичного іміджу. По суті, архетипи є опорними точками міфу, на яких формується вплив іміджу на громадську думку. Функціонуючи в системі політичного іміджмейкінгу, політичний міф надихає і емоційно трансформує політичного суб'єкта, апелюючи до його уяві, завдяки чому реальна політична реальність в сприйнятті реципієнта заміщається символічними і уявними об'єктами, тобто образами, що витісняють її справжнє розуміння.

Ключові слова: політичний імідж, пропагандистська влада, міфологізація, архетипи, політичні технології, громадська думка, іміджмейкінг

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.