Популярна культура США в дзеркалі конвенцій відеоігрової індустрії
Андрій Пількевич
/
наукова
стаття
Опис:
Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 64. – К., 2021.
Відеоігрова культура є одним з найбільш складних та динамічно прогресуючих сегментів в системі вивчення феномену сучасної популярної культури. За останні десять років сформувались якісно нові тенденції розвитку відеоігрової індустрії, що охоплює декілька рівнів взаємодії. Компанії-розробники ігор для популяризації анонсованої продукції та підтримки життєздатності вже існуючих франшиз шукають інтерактивної комунікації з розгалуженою спільнотою геймерів. Ігрові конвенції розглядаються як дієвий інструмент взаємовпливу в рамках ігрової індустрії. Представлена стаття розкриває ключові заходи подібного типу в територіальних рамках Сполучених Штатів Америки та характеризує їх вплив на геймерське ком’юніті. В американській популярній культурі відеоігрова спільнота продовжує зберігати тісний зв’язок з традиційними фандомами наукової фантастики, фентезі та рядом інших конвентів, але водночас, вирізняється суттєвою специфікою. Пропоновані до уваги заходи, що представлені в даній статті, є повноцінними фестивалями популярної культури з широким спектром заходів: масштабні ігрові турніри, косплеї, музичні перформанси тощо. Конвенції передбачають дискурс, формуються тематичні напрямки, дискусійні форуми, де геймери висловлюють свої зауваження та побажання. Організатори створюють тематичну атмосферу з певною символікою та ігровими атрибутами. Великі компанії та учасники різноманітних ком’юніті представляють стенди з своєю продукцію, водночас, ряд фестивалів приділяють особливу увагу незалежним розробникам.
Пандемія коронавірусної хвороби внесла суттєві корективи у розвиток культури відеоігрового ком’юніті. Вже традиційні конвенти трансформувались в дистанційні онлайн заходи, а потокова трансляція ігрового процесу б’є всі рекорди. Найбільш помітною з точки зору динаміки розширення та адаптації ігрових форм продовжує залишатись сфера мобільного геймінгу, що охоплює найширший віковий діапазон.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.