Повернення до мирної буденності: пам'ять про реалії сільського життя 1943–1945 рр. (на прикладі сіл Головурів та Рудяків Київської області)

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 21.


На основі архівних документів та свідчень очевидців відтворено перебіг післяокупаційних подій 1943–1945 рр. у селах Київської області – Головурів та Рудяків. Зріз сюжетів, представлених у статті, формує уявлення про повсякденне життя жителів досліджуваних населених пунктів та про зміни, що відбувалися в структурі сільського соціуму в період війни. У 1943–1945 рр. основні напрями діяльності населення визволених територій були спрямовані на відбудову зруйнованих під час воєнного лихоліття будівель (індивідуальних та колгоспних) та відновлення довоєнних форм організації праці та господарювання.

Автори привертають увагу до того, що під час дослідження окремої групи суспільства (у нашому випадку сільських жителів) варто використовувати якомога ширше коло джерел та враховувати можливості відтворення історичного тла за допомогою сюжетів і подій, що відбувалися в сусідніх громадах. З огляду на відсутність чи втрату документів, важлива інформація в межах одного населеного пункту може бути не виявлена, чи упущена, в той час, коли вона потребує обов’язкового згадування і аналізу, адже, за своїм змістом є типовою та визначальною для розуміння минулого.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.