«Празька весна» 1968 року в Чехословаччині в українській історіографії

/ наукова
стаття
Опис:
Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 27: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2018.


У статті розглядається науковий доробок українських істориків щодо дослідження «Празької весни» 1968 року, а також відображення цих історичних подій у мемуарній літературі (мемуари П.Шелеста). Відзначається, що новий етап вивчення політичної історії Чехословаччини 1968 р., який започаткували після «оксамитової» революції 1989 р. чеські та словацькі історики, справив глибокий вплив на українську історичну науку. Великий науковий інтерес до історії Чехії та Словаччини другої половини XX ст. проявляють сучасні українські славісти академічних і вишівських центрів Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Рівного, Чернівців. Серед досліджень вітчизняних істориків автори виокремлюють монографічні праці І.Короля, І.Вовканича, Р.Пилявця, статті С.Віднянського, С.Мотрук, Р.Постоловського, публікації про відлуння подій 1968 р. в Україні В.Дмитрука.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.