Преса української еміграції у повоєнній Німеччині (1945–1948 рр.) як джерело до вивчення історико-культурної спадщини української діаспори

/ наукова
стаття
Опис:
Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 61. – К., 2020.


У статті колекція періодики таборів для переміщених осіб та преси української еміграції 1945–1948 років розглядається як джерело до вивчення історико-культурної спадщини української діаспори. Підкреслено, що не зважаючи на складні повоєнні умови, українські емігранти, займались не лише забезпеченням матеріальних потреб, але й опікувались збереженням своєї культурної спадщини. Зазначається, що цей процес відбувався в постійній боротьбі з радянською репресивною системою, яка прагнула повернути в Україну найбільше число переміщених осіб. Однак, свідома українська інтелігенція, маючи різні політичні погляди, але об’єднана українською національною ідеєю створила у повоєнний період, зокрема у Німеччині, значну історико-культурну спадщину, частина якої оцінена на сторінках періодичних видань української діаспори. На основі періодичних видань проаналізовано чисельність, соціальний склад українських емігрантів після Другої світової війни у Німеччині та Австрії, зокрема Бюлетеня допомогової інформаційної служби. Розглянуто процес створення навчальних закладів, архівів та бібліотек у Німеччині в 1945–1948 рр. Значну увагу приділено аналізу періодичного видання «Літопису УВАН», на основі якого здійснено дослідження діяльності музею-архіву, наукової бібліотеки та «Товариства охорони українських пам’яток на чужині» при Українській Вільній Академії Наук у Німеччині. Також заслуговує на увагу діяльність Науково-дослідного Інституту Української Мартирології при Лізі Українських політв’язнів (НДІУМ).

Вивчення проблематики україномовної періодики української діаспори дає змогу сформувати у студентів джерелознавче бачення щодо участі діаспори в збереженні культурної спадщини та її подальшого використання у туристичній діяльності.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.