Професор демографії Арсен Хоменко: «причина смерті – розстріл»

/ історична
стаття
Опис:
"З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ" №1 (47) 2017


Уперше висвітлено наукову і державну діяльність українського демографа Арсена Хоменка, виявлено його наукові статті за 1920–1930-ті рр. про становлення і функціонування статистично-демографічної справи у радянській Україні. Він присвятив також наукові дослідження проблемі народжуваності і смертності другої половини XIX – першої третини XX ст., особливостям природного приросту населення, теоретичній розробці і методам демографічних досліджень. Встановлено критичне ставлення А.Хоменка до підсумкових матеріалів радянських переписів населення. Досліджено архівно-кримінальні справи на А.Хоменка за 1922 та 1938 рр., обставини його звільнення із органів статистики. Розкрито два демографічні прогнози за 1926, 1932 рр., загальної кількості населення УРСР у 1937 р.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.