Псков та його населення у західноєвропейських джерелах XIII–XV ст.

/ історична
стаття
Опис:
Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія / За заг. ред. проф. І. С. Зуляка. – Тернопіль: Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2014. – Вип. 2. – Ч. 2


У статті розглядаються та аналізуються відомості західноєвропейських джерел XIII–XV
ст. про місто Псков і його населення. Псков у середньовічних іноземних джерелах починає
згадуватися з XIII ст. Про місто та його жителів найбільше інформують німецькі хроніки.
Проте тільки в щоденнику дипломата і мандрівника Жільбера де Ланноа існують відомості про
структуру Пскова. Назва міста в аналізованому нами наративу передається, в основному, з
коренем plesk-/plesc-. Більшість західноєвропейських хронік населення Пскова називає “русами”
(“рузи”, “рутени”).
Ключові слова: Псков, населення, історичне джерело, топонім, хроніки.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.