Публічна дипломатія країн Центральної та Східної Європи

/ наукова
стаття
Опис:
Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія. – 2017. – Вип. 19.


У роботі автор проаналізував особливості розвитку публічної дипломатії в регіоні Центральної та Східної Європи, який довгий час перебував під впливом Радянського Союзу. Після падіння берлінської стіни 29 країн регіону, які утворились з 8 комуністичних країн обійнялись питанням позиціювання себе як демократичні, політично стабільні країни з багатообіцяючими ринковими економіками, що дуже активно розвиваються. Встановлено, що країни Центральної та Східної Європи, після краху берлінської стіни та Радянського Союзу, основною метою своєї публічної дипломатії поставили позбавлення асоціацій з комуністичним минулим та активну інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО; для узгодження своїх позицій в рамках ЄС, НАТО й інших міжнародних організацій вони створюють дуже ефективні регіональні платформи та об’єднання, такі як Вишеградська група тощо; в країнах регіону відбулись процеси інституціоналізації публічної дипломатії, були створені відділи, департаменти в рамках міністерств, відомств тощо; країни регіону активно розвивають національні бренди, залучаючи туристів до своїх країн, іноземні інвестиції, популяризуючи свою культуру, історію, мову тощо; країни регіону використовуючи досвід західних країн створюють свої національні інститути, центри з метою популяризації мови, історії, культури своїх країн. Однак через фінансування зазначених організацій виключно з державного бюджету та зважаючи на його незначну кількість країни регіону приймають рішення про відкриття своїх центрів, інститутів виключно у найважливіших для себе країнах.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.