Радіаційна катастрофа атомної субмарини К-431 - предтеча Чорнобиля!

/ історична
стаття
Опис:
Післявоєнна науково-технічна революція на флотах провідних країн позначилася вступом в бойовий склад кораблів з ядерною енергетичною установкою. Першопрохідцями в цьому напрямку стали підводники, у тому числі й українського походження. Але освоєння нової техніки не обходиться без помилок, деякі з котрих призводять до загибелі людей і кораблів.
Автор, на основі критичного аналізу низки джерел, висвітлює трагічну подію — ядерну катастрофу в бухті Чажма 10 серпня 1985 року. Крім того, наведена хронологія ядерних аварій на атомних підводних човнах СРСР та США до 1985 року включно. У науковий обіг, окрім власних спогадів автора, введено ще й свідчення безпосередніх ліквідаторів ядерної аварії на атомному човні 4-ї флотилії Тихоокеанського флоту, яка стала предвісником Чорнобиля! У дослідженні наведено перелік командирів радянських атомних торпедних підводних човнів українського походження в якості аргументації внеску Української Нації в освоєння ядерної енергетики в військовій підводній справі. Розкрито причинно-наслідкові зв’язки шовіністичного протекціонізму до високопосадовців-адміралів у радянському ядерному підводному флоті, заручником якого стали представники української нації!

Ключові слова: атомний підводний човен; ядерна аварія; радіація; бухта Чажма.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.