Регіональна специфіка «Великого терору» у сучасній українській історіографії
Ольга Довбня
/
історична
стаття
Опис:
"З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ" №1 (49) 2018
Проаналізовано основні здобутки вітчизняної історіографії окресленої проблеми. Основну увагу приділено поглядам і висновкам науковців щодо регіональної специфіки здійснення масових репресій у 1937–1938 рр. Встановлено, що вітчизняні дослідники на широкій джерельній базі з’ясували етапи, перебіг, наслідки та специфіку «Великого терору» у більшості регіонів, встановили приблизну кількість жертв, повернули із забуття імена репресованих, виявили безпосередніх виконавців масових репресивних акцій і дослідили їх долю.
Спираючись на науковий доробок вітчизняних істориків, зазначено, що «Великий терор» був спланованою та цілеспрямованою акцією із конструювання соціальної, політичної та національно однорідної спільноти «радянський народ». Регіональні особливості репресивної політики залежали від географічного розташування області, соціального та етнічного складу населення, історичних традицій, особливостей економічного розвитку, комбінацій директив Центру, локальних ініціатив місцевих партійних очільників і керівників органів держбезпеки.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.