Репресії сталінського режиму в 1930-х рр. стосовно німців Півдня України
Богдан Нагрибельний
/
історична
стаття
Опис:
Історичний архів. Наукові студії: Збірник наукових праць. – Миколаїв: Видавництво ЧДУ ім. Петра Могили, 2017. – Вип. 19.
Південь України посідав особливе місце в соціально-економічному та етнокультурному житті Радянської України загалом і Радянського Союзу, зокрема. Це була житниця країни, потужний промисловий і торгівельний регіон з численними портами спрямованими на зовнішні ринки. Окрім того, тут знаходилися національні райони та інші адміністративні одиниці, що були утворені в першій половині 1920-х рр. за національною ознакою. Отримали спеціальний статус і численні німецькі колонії та поселення, що існували до революційних подій 1917–1921 рр. Коренізація, що була тактичним кроком радянської влади, наприкінці 1920-х рр. змінилася широкомасштабними репресіями, які проявилися в організації голодомору 1933–1934 рр. та репресій за національною або класовою приналежністю. Поруч із титульною нацією – українцями, від молоху сталінських репресій зазнали поневірянь і втрат німці Півдня України. Якщо ситуація з українцями, поляками, євреями і навіть циганами, за останні десятиріччя знайшла своїх дослідників, то стосовно німецького населення здійснено тільки перші кроки.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.