Рінський союз між бранденбурзьким курфюрстом і Королівською Пруссією в оцінці Яна Казимира та його двору восени 1655 року

/ історична
стаття
Опис:
Український археографічний щорічник. - Нова Серія. - 2010. - випуск 15

У статті аналізується місце Бранденбурга-Пруссії в міжнародних відносинах у 1655 р. Автор доходить висновку, що бранденбурзький курфюрст Фрідріх Вільгельм був одним з тих європейських правителів, які через своє становище відігравали вирі- шальну роль у балтійській політиці багатьох сильних держав. З-поміж них були Річ Посполита, Швеція, Росія, Об’єднані Провінції та інші. Головною метою його політич- ної діяльності було об’єднати землі Бранденбурга і Князівської Пруссії з територією Королівської Пруссії. 12 листопада 1655 р. в Рінську Фрідріх Вільгельм підписав угоду зі станами Коро- лівської Пруссії. У результаті цього він вступив зі своїми військами в найважливіші міста цієї частини Речі Посполитої, за винятком Ґданська. Ян Казимир та його двір розцінювали цю дипломатичну подію як акцію, скеровану проти Карла Х Ґустава, короля Швеції. Відомим фактом було те, що шведський король намагався встановити свою владу над тією самою територією. Карл Х напав на Королівську Пруссію і змусив Фрідріха Вільгельма з його військами відступити до Кеніґсберга. Результатом цієї військової кампанії став Кеніґсберзький договір від 17 січня 1656 р. між Швецією і Бранденбургом-Пруссією.
Ключові слова: король, Бранденбург, Пруссія, курфюрст, договір, міжнародні відно- сини, Балтика.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.