Родини менської сотенної старшини у сповідних розписах ХVIII ст.

/ історична
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2017. – Спеціальний випуск.


На основі відомостей сповідних книг визначається загальна чисельність представників родин сотенної старшини та їхня частка в населенні містечка Мени починаючи з середини XVIII ст. Аналізуються особливості та інформаційний потенціал сповідних розписів як джерел до вивчення людності того періоду, визначаються показники середньої населеності старшинських дворів з огляду на наявність слуг та інших співмешканців. Згідно з класифікацією домогосподарств британського дослідника П.Ласлетта досліджуються особливості типології старшинських родин з 1746 по 1779 роки. За спостереженнями автора більшість з них впродовж цього періоду проходили кілька фаз свого розвитку, під час яких відбувалися зміни їхньої структури з простих сімей на складні та навпаки. При цьому значна частина представників сотенних старшинських родин, які залишали батьківські двори, засновували свої домогосподарства в Мені або навколишніх селах.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.