Ruś będzie tańcyć! «Руські бали» у Львові як фактор українсько-польських взаємин у Галичині кінця 40-х - 60-х років XIX ст.

/ історична
стаття
Опис:
Львів: місто - суспільство - культура: Збірник наукових праць / За редакцією Олени Аркуші й Мар'яна Мудрого. — Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2007. — Т. 6: Львів - Краків: діалог міст в історичній ретроспективі. — (Вісник Львівського університету. Серія історична. Спеціальний випуск 2007). — С. 316-38

У середині ХІХ ст. "руський бал" став важливою подією в календарі суспільного життя Львова й Галичини загалом. З'явившись на зламі традиційного й модерного, публічного й приватного, світського й церковного, політичного й еротичного, він був одночасно розважальною і національно-представницькою подією. Бальні танці, народні вбрання, елементи театралізованого дійства, суспільно-значуща поведінка під час національного балу ставали метафорами, які дозволяли виявити характер, устремління та ідентичність нації. У 1849-1851 роках, а тоді від 1862 року щорічні "руські бали" були нагодою для руських діячів заявити про свою присутність у столиці Галичини, а відтак сформувати власну публічну сферу. Проведення "руських балів" у Львові під час польської національної жалоби в першій половині 1860-х років мало на меті підкреслити незалежність галицьких українців від поляків. Однак через те, що традиція балів була занадто вкорінена в культуру аристократичних еліт і віддалена від народної культури, на яку орієнтувалися новочасні українські діячі, національний бал у галицько-руському чи загалом українському випадку з часом втратив своє політичне значення.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.