Санітарно-епідеміологічна ситуація та медичне обслуговування цивільного населення України в роки нацистської окупації (за матеріалами окупаційної преси)

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2016. – Вип. 18.


У статті на матеріалах газетних публікацій проаналізовані основні засади нацистського окупаційного режиму стосовно охорони здоров’я цивільного населення. На основі джерелознавчого аналізу, систематичного і порівняльного методів з’ясовано, що у початковий період війни преса активно висвітлювала заходи місцевої влади та української громадськості з налагодження діяльності лікувальних і санітарних установ. Надалі газети вміщували переважно пропагандистські повідомлення стосовно медичних закладів, спрямовані на створення позитивного іміджу окупаційної влади. Вивчено основні проблеми (погане фінансування, брак медичного персоналу, ліків, неритмічна робота комунальних служб тощо), які завадили належним чином задовольнити потреби цивільного населення у медичних послугах. Доведено, що діяльність лікувальних установ досліджуваного періоду спрямовувалася на запобігання поширення інфекційних захворювань і підтримання працездатності місцевого населення. Однак, упродовж всього періоду окупації, рівень медичної допомоги був низьким. Подальшого вивчення потребують діяльність аптечних і ветеринарних установ, освітніх та наукових медичних закладів. Отримані результати дослідження можуть бути використані при написанні узагальнюючих праць, навчальних посібників з історії України періоду Другої світової війни.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.