Село Межигірка Звенигородського повіту Київської губернії у поміщицькій власності родини Калагеоргіїв (1798-1854 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Ганул А.М. Село Межигірка Звенигородського повіту Київської губернії у поміщицькій власності родини Калагеоргіїв (1798–1854 рр.) // Український селянин: зб. наук. праць. – Черкаси, 2020. – Вип. 24. – С. 66–71.

У статті розкрито питання перебування села
Межигірка Звенигородського повіту Київської губернії (сучасний Шполянський район Черкаської області) у поміщицькій власності впродовж кінця XVIII – першої половини XIX ст. Оглядово висвітлено ранню історію села, включно з часом його заснування, а також простежено процес поступового переходу Межигірки у володіння родини Калагеоргіїв. На підставі аналізу сповідних розписів та метричних книг Покровської церкви, а також інших як архівних, так і опублікованих джерел, здійснено спробу в хронологічній послідовності реконструювати перебування представників поміщицької родини у Межигірці й
дослідити ряд подій з їхньої сімейної історії в локальному контексті. Вперше в історіографії встановлено точну дату й місце смерті дійсного статського радника Івана Христофоровича Калагеоргія та його дружини Єлизавети Григорівни Калагеоргієвої (Тьомкіної).

Ключові слова: Межигірка, Звенигородський повіт, Київська губернія, Калагеоргії, Любомирські, Потьомкін, поміщицьке землеволодіння.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.