Системний підхід в оцінюванні стану та цілепокладанні у сфері енергетичної безпеки

/ наукова
стаття
Опис:
Стратегічна панорама. – 2019. – №1-2.


Досліджено проблеми опису енергетичної безпеки як об’єкта управління та вибору сукупності параметрів оцінювання стану енергетичної безпеки. Проведено огляд існуючих теоретичних підходів до опису енергетичної безпеки, висвітлено сучасні тенденції розвитку теоретичних моделей у цій сфері. Доповнено еволюційний ряд етапів розвитку концептуальних підходів дослідження проблем енергетичної безпеки, що можуть здійснюватися шляхом обґрунтування необхідності переходу до відкритих взаємодіючих систем (екосистемність).

Запропоновано нову модель опису енергетичної безпеки на основі застосування системного підходу. Вироблено методологічні рекомендації щодо формування набору параметрів оцінювання енергетичної безпеки, зокрема таких, як-от: цілісність, структура, функції, зв’язки, процеси, матеріал системи. Розроблено метод визначення параметрів щодо оцінювання стану (як набір параметрів, що відображають сприйняття цілісної системи ззовні) та спроможності системи до розвитку й реагування на загрози (як набір індикаторів, що відображають функції та процеси життєдіяльності системи).

Наголошено на необхідності виокремлення цілепокладання як процесу та етапу здійснення управлінської діяльності. Розкрито важливість урахування світогляду управлінця у процесі цілепокладання, що у практичній площині формує політико-економічну модель управлінської діяльності. Запропоновано модель зниження рівня суб’єктивізму в процесі цілепокладання через вписування об’єкта управління у більшу систему.

Визначено подальші напрями розвитку теоретичних досліджень у сфері енергетичної безпеки.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.