«Східна криза» і зовнішньополітичні альтернативи Пруссії: українські «пунктири» (1853-1854)

/ історична
стаття
Опис:
Швагуляк, Михайло. "Східна криза" і зовнішньополітичні альтернативи Пруссії: українські "пунктири" (1853-1854) // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 37. — Част. 1. — Львів, 2002. — С. 381-95

"Східна криза" середини 1850-х років, можливість втягнення Пруссії у конфронтацію між західними країнами і Росією актуалізували внутрішні дискусії в прусському суспільстві стосовно шляхів об'єднання Німеччини, поглибивши вже існуючі протиріччя. Проблема зовнішньополітичної орієнтації Берліна викликала протистояння в консервативному таборі між крайньо правим угрупуванням, яке отримало назву партії "Кройццайтунґу" й захищало союз з Росією, та поміркованішим крилом, яке представляла партія "Вохенбляту" і яке виступало за зближення з Англією та Францією. Партія "Вохенбляту" вважала доцільною участь Пруссії у війні західних держав проти Росії, результатом чого мав би стати поділ останньої. Зацікавлення її прихильників Україною, властиво південно-західними окраїнами Російської імперії, зумовлювалось як пошуком шляхів і засобів підриву російської військово-політичної могутності, так і усвідомленням можливості відродження Польської держави, яка включала колись українські землі. Зрештою партія "Вохенбляту" зазнала поразки, й українське питання тимчасово зникло з німецької політики.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.