Східногалицька проблема як об'єкт міжнародної політики (вересень – грудень 1920 р.)

/ історична
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2016. – Вип. 114 (11).


Досліджується місце східногалицького питання у зовнішньополітичних стратегіях радянської Росії, Польщі та держав Антанти, а також дипломатична діяльність західноукраїнського уряду у вирішенні питання міжнародного визнання ЗУНР (вересень – грудень 1920 р.). Проаналізовано зовнішньополітичну концепцію уряду РСФРР щодо Східної Галичини, яка ґрунтувалася на ідеї поширення комуністичної революції на Захід через територію цього краю. Про це свідчила вимога самостійності Східної Галичини, з якою виступила радянська делегація на Ризькій мирній конференції. Однак зі зміною воєнно-політичної ситуації восени 1920 р. більшовицьке керівництво Росії погодилося не порушувати на переговорах у Ризі питання державно-правового статусу Східної Галичини.

Висвітлено позицію уряду Польщі, який домігся підміни у ході радянсько-польських переговорів східногалицького питання проблемою встановлення східного кордону Польщі, а уряди західних держав переконував у правомірності включення Східної Галичини до складу Другої Речі Посполитої.

Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність уряду ЗУНР, спрямовану на актуалізацію східногалицької проблеми на міжнародній арені, щоб забезпечити визнання незалежності Східної Галичини.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.