Skład sił polskich pod Piławcami (пол.)

/ історична
стаття
Опис:
Przegląd Historyczno-Wojskowy 2019/1. ARTYKUŁY I STUDIA

Стаття являє собою спробу визначити склад польських військ, що билися 21-23 вересня 1648 р під Пилявцями з козацької армією Хмельницького, підтримуваної татарськими військами. В цілому, польська армія під командуванням сандомирского воєводи, Владислава Домініка, князя Заславського, налічувала близько 30 000 військовослужбовців відповідно до займаним посадам. Якщо відняти "сліпі порції", то число солдатів становила вже лише 20 000. Однак разом зі службовцями в таборі кількість осіб могло досягати навіть 60 000, хоча серед них лише 5000 мали вогнепальну зброю. Що стосується постійного складу загонів, то вдалося визначити участь в битві 2706 гусарів, 2800 аркебузирів, 4118 козаків, 4570 солдатів піхоти, 2680 драгунів в хоругвах з відомим складом. Це ледь 16874 з майже 30 000 ставок.
Відомий факт, що в битві брало участь не менше 7 додаткових гусарських хоругов, 5 волоських і татарських, 3 драгунських, більше 12 козацьких. Крім того, було 1050 коней в хоругвах невизначеного типу кавалерії (в основному козаки і аркебузи) і піхота коронного Олександра Конєцпольського і воєводи російського Єремії Міхала Корибута, князя Вишневецького.
Про якість армії можна написати багато хорошого, але, на жаль, її лідером був чоловік без досвіду проведення боїв. Поглиблення висновків і результатів цієї роботи потребуватиме великої дослідницької роботи.
Ключові слова: пілявіцкая кампанія, повстання Хмельницького, компут

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.