Словацька артилерія у бойових діях початкового етапу німецько-радянської війни (кінець червня – середина серпня 1941 року)

/ історична
стаття
Опис:
Військово-науковий вісник. – 2020. – №33.


У статті розглянуті питання участі артилерії Словаччини в бойових діях перших тижнів німецько-радянської війни, досліджена її організація та матеріальна частина. Основна увага звернута на артилерійські підрозділи Рухомої групи, згодом реорганізованої в Рухому бригаду. Також розглянуто організацію і бойовий шлях артилерії Армійської групи. Визначено, що артилерія армії Словаччини використовувала колишні чехословацькі взірці, здебільшого морально застарілі. Однак для фронтового авангарду – Рухомої бригади – були виділені найбільш сучасні артилерійські системи. Іншою характерною рисою словацької артилерії було домінування у її парку гаубиць. Відзначено, що саме артилерія відіграла значну роль у найбільшому бойовому зіткненні словацьких частин у досліджуваний період – бою під Липовцем 22-23 липня 1941 р.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.