Соціальний вимір війни у вітчизняній та зарубіжній енциклопедистиці

/ історична
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 21.


У статті зроблено спробу порівняльного аналізу трьох енциклопедичних видань – «Української радянської енциклопедії», «Енциклопедії українознавства» та «Енциклопедії історії України» – на предмет соціального компоненту в матеріалах, присвячених Другій світовій війні. Підраховано загальну кількість гасел з цієї проблематики в кожному проекті, встановлено їхнє співвідношення з іншими тематичними блоками. На основі компаративістських прийомів з’ясовуються відмінності в концептуальних підходах до реалізації творчих задумів, рівень впливу ідеологічних чинників, характер залучених джерел та літератури, масштаби охоплення різноманітних аспектів, пов’язаних з соціогуманітарними виявами воєнної доби. Простежуються особливості репрезентації таких явищ, як мобілізаційні засоби воюючих сторін, сфокусованих на громадянах України, специфіка окупаційних режимів, терор, геноцид, Голокост, вимушені та примусові міграції, людські і матеріальні втрати. Просопографічні характеристики підводять до розуміння того, які персоналії в кожному проекті позиціонувалися як найбільш впливові в тогочасному суспільному житті.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.