Соціально-економічна специфіка Поділля у часи проведення насильницької колективізації 1927–1932 рр.

/ історична
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2017. – Вип. 124 (9).


Проаналізовано особливості проведення насильницької колективізації 1927–1932 рр. в Україні та на Поділлі зокрема. Враховуючи те, що на загальноукраїнському тлі Поділля було специфічним регіоном, оскільки одним із чинників, що визначало специфіку Поділля – це прикордоння. Зауважується, що межуючи із Польщею та Румунією, Поділля було прикордонним регіоном не просто Радянської України, а всього Союзу ССР. Прикордонний статус регіону зумовив проведення постійних «чисток політично неблагонадійного населення» та проведення перманентних репресивних акцій, котрі проводилися у контексті реалізації конкретних завдань, ініційованих вищим партійно-радянським керівництвом. У контексті «політичної неблагонадійності» проводилися також етнічна чистка Поділля.

У статті закцентовується на тому, що селяни не були зацікавлені у значному усуспільненні засобів виробництва. Вони бажали у подальшому розпоряджатися як належними їм засобами виробництва, так і виробленою сільськогосподарською продукцією. Автор статті аналізує окремі історіографічні аспекти проведення насильницької колективізації за матеріалами державних архівів та проводить історико-порівняльний аналіз із подібними даними інших регіонів України.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Vol 3. №01-02 (англ.) Стародавній Київ Археологія Києва. Дослідження і матеріали. Збірник наукових праць Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях Х століття (Міждисциплінарні нариси ранньої історії Руси-України) Боротьба дисидента Валентина Мороза із радянським режимом під час його другого ув'язнення (1970-1979) Роль України в інституалізації Співдружності Незалежних Держав

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.