Специфіка формування і діяльності місцевих органів влади у зоні військової адміністрації у роки нацистської окупації (за матеріалами періодичних видань)

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 22.


Стаття присвячена аналізу процесу формування місцевих органів влади у «військовій зоні» в роки нацистської окупації, переважно на прикладі великих міст – Ворошилограда (нині – Луганськ), Сум, Харкова, Юзівки (нині – Донецьк). Основним джерелом стали матеріали газет «Донецький вісник», «Нове життя», «Сумський вісник». Вони дозволили сформувати уявлення про вертикаль влади, особливості формування управ у цьому регіоні. Газетні публікації дали змогу відстежити діяльність управ щодо вирішення запитів вояків Вермахту та сприяння в подоланні негараздів окупаційного повсякдення цивільному населенню.

З’ясовано особливості функціонування місцевих органів влади в адміністративній та економічній сферах, зокрема у промисловості, та процес впровадження «нового аграрного ладу» в сільському господарстві, налагодженні міського господарства й комунальних служб. Схарактеризовано роботу закладів охорони здоров’я, першочерговим завданням яких стала боротьба з інфекційними захворюваннями та їх профілактика. Проаналізовано відновлювальні заходи органів управління в культурній сфері, діяльність мистецьких закладів з організації дозвілля офіцерів і солдатів німецької армії та місцевих мешканців.

Відзначено, що необхідність умиротворення населення зони військової адміністрації спричинила лояльне ставлення окупантів до відновлення роботи навчальних і релігійних установ.

Подальшого вивчення потребує нижчий рівень влади у «військовій зоні» – сільські управи. Обрані джерела – газетні кореспонденції та повідомлення – опосередковано розкривають досліджувану проблематику.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.