Співпраця слов'янських депутатів християнсько-суспільного напряму в австрійській Державній раді наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (за українськими джерелами)

/ історична
стаття
Опис:
Кліш А., Лехнюк Р. Співпраця слов’янських депутатів християнсько-суспільного напряму в австрійській Державній раді наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (за українськими джерелами). Проблеми слов’янознавства. Львів, 2016. Вип. 65. С. 167–177.


У статті на основі українських джерельних матеріалів аналізуються передумови створення і діяльність у австрійській Державній раді фракції Слов’янський християнсько-народний союз, що стала зразком співпраці слов’янських депутатів християнсько-суспільного скерування. Доводиться, що функціонування фракції було наслідком спільних інтересів його учасників, насамперед щодо національної рівноправності. На підставі цього висвітлюються найгостріші питання, що стояли перед українськими, словенськими і хорватськими консервативними середовищами. Досліджується пошук учасниками шляхів їх вирішення та визначаються чинники, що цьому перешкоджали. Акцентується увага на значній ролі, яку вперше відіграли українські представники Галичини і південні слов’яни у політичному житті нижньої палати парламенту.

Ключові слова: Державна рада, Слов’янський християнсько-народний союз, християнсько-суспільний рух, консерватизм.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.