«Сплавщик – це було дуже гонорово» (до етнографії лісосплаву на Гуцульщині)

/ наукова
стаття
Опис:
Народна творчість та етнологія: №6 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2013.


До 1970-х років лісосплав відігравав важливу роль у господарському житті гуцулів, як і інших груп населення Українських Карпат. У матеріалі пропонуємо наративи керманича із 30-річним стажем Гаврила Крамара із с. Білоберізка Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. та Ганни Бельмеги, дочки сплавщика з с. Устеріки того ж району. Спогади про лісосплав представлено на ширшому соціально-побутовому тлі 1940–1970-х років: повстанський рух, життя колгоспників, заборона школярам відвідувати церкву тощо. У текстах збережено діалектні та усномовні особливості. Додано глосарій з місцевих термінів лісосплаву та незрозумілих для широкого кола читачів діалектних слів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.