Стан та удосконалення механізму державного управління виконанням стратегії кібербезпеки України

/ наукова
стаття
Опис:
Економіка та держава. Серія: Державне управління. – 2019. – №4.


У статті розглянуто та зіставлено основні положення Європейської стратегії кібербезпеки та Стратегії кібербезпеки України. Проаналізовано відповідність заходів завданням і цілям Стратегії кібербезпеки України, розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-правового механізму державного управління виконанням Стратегії кібербезпеки України. Розглянута в статті проблематика і пропозиції щодо її розв’язання дозволять перевести планування виконання заходів із забезпечення кібербезпеки у відповідність до нещодавних змін в бюджетному законодавстві України щодо запровадження середньострокового планування, що має стати організаційним підґрунтям покращення бюджетування заходів із забезпечення кібербезпеки як в державних органах, так і у випадку їх впровадження в небюджетну сферу і іншими суб’єктами забезпечення кібербезпеки.

Автор зазначає, що при розбудові національної системи кібербезпеки Україна повинна враховувати як кращий міжнародний досвід, так і особливості свого соціально-економічного, політичного, культурного та історичного розвитку, практично впроваджуючи в цій сфері національної безпеки євроінтеграційний та північноатлантичний вектор свого розвитку.

У Стратегії кібербезпеки України державою визначено такі основні цілі: розвиток безпечного, стабільного і надійного кіберпростору; кіберзахист державних електронних інформаційних ресурсів та інформаційної інфраструктури, призначеної для обробки інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інфраструктури; розвиток потенціалу сектору безпеки і оборони у сфері забезпечення кібербезпеки; боротьба з кіберзлочинністю.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.