Структура грошового ринку та особливості лічби монет на західноукраїнських землях у XVI ст.
Роман Шуст
/
історична
стаття
Опис:
Шуст, Роман. Структура грошового ринку та особливості лічби монет на західноукраїнських землях у XVI ст. // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 32. — Львів, 1997. — С. 23-42
У статті висвітлено основні зміни, що відбулися на грошовому ринку західноукраїнських земель у ХVI ст. Грошове господарство Руського та Белзького воєводств Речі Посполитої протягом ХVI ст. характеризується розширенням структури монетної маси, що знаходилася на грошовому ринку. З'явилися нові номінали - солід, гріш, трояк, шостак, талер. Розширився асортимент іноземної монети (золотої та срібної), що свідчить про зростання торгових зв'язків регіону. Ситуація на грошовому ринку залишалась відносно стабільною, що виявлялося у підтримці високої якості розмінної монети, яка емітувалась монетними дворами Речі Посполитої, незначним зростанням курсів талерів та дукатів, що були міжнародними грошовими одиницями. У процесі лічби монет населення використовувало різні грошово-лічильні одиниці, більшість з яких перейшли з попереднього періоду. Простежується тенденція до уніфікації системи грошової лічби на основі польського злотого, що пов'язано із його вигідним співвідношенням з номіналами, карбованими на території Речі Посполитої.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.