Священик Гавриїл Сорокін – дослідник обрядовості та фольклору Херсонщини

/ наукова
стаття
Опис:
Народна творчість та етнологія: №3 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2014.


Це перша в українській історіографії аналітична стаття, присвячена постаті та науковому доробку аматора української етнографії кінця ХІХ ст., священика з Херсонщини Гавриїла Сорокіна. Унікальність цього дослідника полягає в тому, що він уже на той час фіксував рідкісні явища традиційної культури Степової України, зокрема такі архаїчні ритуали, як побратимство й посестринство, пастуші ритуали (жертвоприношення вовкам), народну магію і замовляння, народне дозвілля (одним з перших записав картярські ігри), перший у слов’янській етнографії записав російське весілля на території України, а найголовніше – зробив порівняльне дослідження двох народів – російського та українського – у плані матеріальної та духовної культури.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.