The genesis of the military museums and the analysis of their functional purpose on the scales formation museums in Ukraine (англ.)

/ наукова
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2019. – Вип. 21.


У статті представлена спроба аналізу розвитку історико-культурної ролі військових музеїв шляхом розгляду їх функціонального призначення в суспільстві та місця в музейній галузі. Показано розвиток військового музейництва на прикладі дослідження процесу становлення, функціонування та принесення вкладу у музейну справу військовими музеями, що утворювалися на території Україні.

Висвітлено історичні передумови, які впливали на зародження українських музейних утворень. Проаналізовано діяльність окремих музеїв, їх матеріали і документи, що висвітлювали роботу та заходи щодо поліпшення музейної роботи українських воєнно-історичних установ. Досліджено вплив партійним і державним керівництвом на військові музеї стосовно формування ними визначеної ідеології, виховання й культурного забезпечення відвідувачів.

Автором розглянута одна із військових традицій армії Російської імперії на прикладі існування у військових частинах полкових музеїв, які початкове походження мали як офіцерські бібліотеки, а з часом стали невід’ємною складовою кожної військової частини. Розкрито та проаналізовано існуючу військово-музейну мережу України. Представлено перелік діючих музейних утворень військово-організаційних структур Збройних Сил України з характеристикою основного та науково-допоміжного фондів.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.