Тилове ополчення як структурний підрозділ у державній системі примусової праці та інструмент організації повсякденного життя «позбавленців» УСРР (1920–1937 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Євсєєва Т. Тилове ополчення як структурний підрозділ у державній системі примусової праці та інструмент організації повсякденного життя "позбавленців" УСРР (1920–1937 рр.) / Т. Євсєєва // Український історичний журнал. - 2018. - № 5.


Уперше комплексно розглядаються мета заснування, структура та функції
радянської підсистеми примусової праці – тилового ополчення. На архівному
та біографічному матеріалі висвітлено особливості повсякденного життя
бійців-«позбавленців», зокрема дітей духівництва. З’ясовано, що використання
примусової праці у структурі РСЧА було одним із важелів формування комуніс-
тичного соціуму через запровадження партійно-радянських постанов, терор і
специфічні різновиди пропаґанди у закритому мілітаризованому мікросоціумі.
Ключові слова: тилове ополчення, «позбавленці», мобілізація, духівництво,
ҐУЛАҐ.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.