У Львові та поміж львів'ян: просопографічний портрет Тадеуша Сулімірського (1898–1983)

/ історична
стаття
Опис:
На основі багатої джерельної бази відтворено життя та діяльність відомого археолога Тадеуша Сулімірського. Введено до наукового обігу матеріали львівських і краківських архівів, які дають змогу окреслити львівський період життя дослідника. Власне у Львові він здобув освіту, мав змогу спілкуватися з кращими вченими свого часу, користуватися львівськими книгозбірнями й музейними колекціями, сформувався як археолог, відкрив і дослідив велику кількість археологічних пам’яток тощо.
Найбільше уваги в польових дослідженнях відводив пам’яткам духовної культури. Йому належать вивчення могильників і курганів у близько 35 місцевостях заходу України. Більшість із них Т. Сулімірський ввів до наукового обігу і на них не перестають покликатися сучасні дослідники.
Особливе місце в його польових дослідженнях належало розкопкам у Комарові на Станіславівщині. З цих робіт збереглася польова документація та величезна кількість світлин, які дають змогу відтворити весь процес розкопок, фіксацію матеріалів тощо.
Тадеуш Сулімірський відігравав помітну роль і в охороні археологічних пам’яток. У часі роботи на кафедрі праісторії Львівського університету він фактично виконував функції консерватора доісторичних пам’яток, виїжджав на кожне повідомлення про відкриття і звітував перед окружним консерватором про результати. Частина його виїздів відбувалася за державний кошт.
Не останнє місце у професійному житті дослідника займала наукова комунікація. Він був частим учасником різноманітних форумів, а також сам організовував з’їзди. Найкращий приклад його організаційної діяльності – IV З’їзд студентів праісторії польських університетів, що відбувся у Львові у травні 1934 р.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.