Ukrainian-romanian relations at the background of Russia's revisionist policy (англ.)

/ наукова
стаття
Опис:
Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. – Вип. 26: Міжвідомчий збірник наукових праць. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


Стаття присвячена дослідженню відносин між Україною й Румунією в пост-комуністичний період. Здійснюється аналіз еволюції цих взаємин у контексті агресії Росії проти України.

Подається узагальнюючий огляд двосторонніх відносин між сусідніми країнами починаючи з розпаду СРСР і відновлення незалежності України в 1991 році з акцентом на широкому спектрі проблемних питань.

У статті висвітлюються контроверсійні взаємини між Києвом та Бухарестом з історичного та соціокультурного поглядів.

Іншим важливим питанням, що аналізується, є незаконна окупація Криму Росією та її агресія проти України, внаслідок якої не лише порушено баланс сил у регіонах Чорного, Середземного морів і Близького Сходу, а й зросла загроза національній безпеці Румунії. По суті, маючи Росію своїм прямим морським сусідом, Румунія не може впоратись із цією загрозою самотужки.

Більше того, дослідження показує, що агресія Росії проти України призвела до зближення між Україною й Румунією починаючи з 2014 року. Румунія засудила агресію Кремля й стала одним із адвокатів України в міжнародних організаціях, зокрема в ЄС, НАТО та ООН.

Також слід відзначити, що зустрічі на найвищому рівні між Києвом і Бухарестом розкривають новий етап двосторонніх відносин на основі підходу «безпека насамперед».

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.