Українське державотворення на Лівобережжі у 1708–1740 роках в українознавчому вимірі

/ історична
стаття
Опис:
Українознавство №1/2013



У статті аналізується українське державотворення на Лівобережжі у 1708–1740 рр. в українознавчому вимірі. Автор переконаний, що Московія, яка у XVIII ст. здійснювала активну загарбницьку політику, конче потребувала слухняного спільника, яким для Російської імперії й стала Гетьманщина. Разом з тим, допускаючи існування козацької автономії насамперед для власних геополітичних і геостратегічних потреб, метрополія весь час намагалися суттєво обмежити її права і збільшити обов’язки, тому що всі російські володарі та їх провладне оточення розуміли одну просту істину: допоки існує українська державність у форматі Гетьманщини, українці будуть самодостатнім народом і не розчиняться в «русском море».

Ключові слова: Україна, українці, українське державотворення, Лівобережжя, Гетьманат, козаки, українознавчий вимір.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.