«Український вісник» як джерело вивчення діяльності ОУН та УПА

/ наукова
стаття
Опис:
«Український вісник» як джерело вивчення діяльності ОУН та УПА // Східноєвропейський історичний вісник. – Дрогобич: Посвіт, 2017. – Спеціальний випуск ІІ. – С. 278–283.

В статті проаналізовано матеріали підпільного журналу «Український вісник», який започаткував і видавав В. Чорновіл у 1970–1972 рр. та 1987–1989 рр. Розглянуто, зокрема, про те, яку інформації містив часопис про збройну боротьбу українського руху Опору 1940–1950-х рр. Методологічною основою дослідження послужив конкретно-історичний, порівняльний та історико-аналітичний методи. Використано принципи об’єктивності, історизму, багатофакторності. У висновках зазначено, що в той час, коли радянська влада фальсифікувала історію діяльності ОУН і УПА, В. Чорновіл зі сторінок журналу доносив до читачів правдиву інформацію про організовану українську збройну боротьбу 1940–1950-х років, що наклала відбиток на розгортання руху Опору в наступні історичні періоди.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.