Видання «Вісті з України» як джерело дослідження проблеми участі українців у французькому та італійському русі Опору в роки Другої світової війни

/ наукова
стаття
Опис:
Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 4 (26) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2019.


У статті вперше в українській історіографії подано характеристику та аналіз публікацій на шпальтах створеного Товариством зв’язків з українцями за межами України громадсько-політичного видання «Вісті з України» впродовж 1960–1998 рр. про участь українців у французькому та італійському русі Опору періоду Другої світової війни. Підкреслено, що найбільше матеріалів у газеті за цей період присвячено розкриттю діяльності радянських партизанів, передусім вихідців з України, у французькому Опорі, різноманітних аспектів участі в ньому українських емігрантів. Наголошено, що в публікаціях видання чимало уваги приділено висвітленню «місць пам’яті» українців, які боролись у русі Опору країн Західної Європи проти гітлерівських окупантів, і їхньому внеску в перемогу над нацифашизмом на французькій та італійській землі.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.