Використання в'язнів на відбудові об'єктів важкої індустрії України у повоєнний період

/ історична
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2017. – Вип. 19.


У статті розглядається комплекс питань, пов’язаних з працевикористанням в’язнів ГУТАБу на відновленні промислового потенціалу республіки. Окреслено нормативно-правову базу, що регулювала цю сферу залучення робочої сили. Простежуються основні напрями використання праці ув’язнених на розбиранні руїн, будівельних та інших роботах. Розкриваються підходи керівників різних наркоматів (зокрема промислових та внутрішніх справ) до організації таборів виправно-трудових колоній поблизу індустріальних об’єктів, алгоритм узгодження інтересів керівних органів та виконавців у цьому сегменті економіки. Висвітлюються побутові умови утримання в’язнів, залучених до відбудовних робіт, особливості їхнього працевикористання. З’ясовується ефективність цього засобу подолання дефіциту робочих рук, а також його економічна доцільність.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.