Віленський слід малярських інтересів князя Костянтина Івановича Острозького

/ історична
стаття
Опис:
Наукові записки Національного університету “Острозька академія”: Історичні науки. – Острог: Національний університет “Острозька академія”, 2011. – Вип. 18. – 208 с.; іл.

У статті обґрунтовано погляд на ікону Богородиці (постать перемальована у 17 ст.) з молитовного ряду 1520-х років (Вільнюс, Литовський музей мистецтв) як вірогідний вклад великого литовського гетьмана, князя Костянтина Івановича Острозького (1461–1530), призначений для Успенського собору або Троїцької монастирської церкви у Вільнюсі, спорудженої у пам’ять перемоги над московськими військами в битві поблизу Орші 1514 р.

Ключові слова: ікона Богородиці, князь Костянтин Іванович Острозький, Вільнюс.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.