Візантія і мистецька культура княжої України: моделі взаємовідносин

/ історична
стаття
Опис:
Александрович, Володимир. Візантія і мистецька культура княжої України: моделі взаємовідносин // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 34. — Львів, 1999. — С. 55-72

Проведений автором публікації огляд моделей взаємних стосунків мистецької культури княжої України і візантійської мистецької традиції як у характерних проявах візантійського впливу на раннє українське християнство, так і в оригінальних виявах його самобутності вказує на вповні закономірну різноманітність моделей візантійсько-українських мистецьких взаємозв'язків княжої доби. Прояви найтісніших стосунків пов'язані з проникненням на український ґрунт оригінальних пам'яток візантійського мистецтва та діяльністю тут приїжджих візантійських майстрів. Автор статті, аналізуючи історичні моделі українсько-візантійських мистецьких взаємозв'язків, наголошує на вагомій ролі візантійської складової у розвитку релігійної мистецької культури княжої України, виразно акцентує увагу на самостійному характері мистецького процесу в Україні. Попри вагому роль візантійського елементу в становленні мистецької традиції княжої доби, головним аспектом цього процесу була насамперед її внутрішня еволюція. Формування української християнської мистецької культури становило складний, тривалий процес, що розвивався шляхом розроблення власної традиції на ґрунті візантійського досвіду. Саме ця місія останнього і визначила, на думку дослідника, особливу роль Візантії у становленні й утвердженні мистецької культури княжої України.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.