Воєнні дії на німецько-радянському фронті періоду Другої світової війни у вітчизняній енциклопедистиці

/ історична
стаття
Опис:
Сторінки воєнної історії України: Збірник наукових статей / НАН України. Інститут історії України. – К., 2018. – Вип. 20.


Стаття присвячена відображенню воєнних дій РСЧА у 1939–1940 роках та на південній ділянці німецько-радянського фронту упродовж 1941–1944 років у довідково-енциклопедичній літературі. Здійснюється компаративний аналіз радянського, сучасного українського та зарубіжного енциклопедичного наративу. Співставляються концептуальні підходи представників різних наукових шкіл до характеристики воєнних дій на території України, рівень теоретизації основних положень, переконливості аргументації, змістове наповнення текстів. З’ясовуються особливості структурного компонування й визначальні акценти подієвого полотна, співвідношення макроісторичних, мікроісторичних та просопографічних сюжетів. Простежуються способи візуалізації енциклопедичних матеріалів, їхнє цільове призначення. Окреслюється ступінь політизації енциклопедичних текстів залежно від конкретно-історичних умов у країнах, де реалізовувалися такі видавничі проекти.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.