Вплив інтелігенції та інтелектуалів на подолання конфліктів пам’ятей між Україною та Польщею (1991–2013)

/ наукова
стаття
Опис:
Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2020. – Вип. 153 (2).


Мета дослідження – простежити вплив суспільного рівня політики пам’яті на подолання конфліктів пам’яті в українсько-польському міждержавному співробітництві. Політика пам’яті сприяла активізації політичної та гуманітарної сфер українсько-польського співробітництва. Сьогодні процес розвитку європейського континенту неможливий без політики історичної пам’яті. Наголошено, що історична пам’ять в кінці ХХ – на початку ХХІ століття почала коригуватися інтелектуалами та інтелігенцією обох держав, а отже − проявився суспільний рівень дипломатії в історичному діалозі України та Польщі. Інтелектуали та громадськість відіграли важливу роль в конструюванні історичної пам’яті, налагодженні міжнаціонального діалогу та доклали зусиль в подоланні конфлікту пам’ятей. Серед проблемних сторін реалізації політики історичної пам’яті України і Польщі варто виділити той факт, що інтелектуали (науковці, громадські діячі) недостатньо вплинули на переоцінку поглядів пересічних громадян та відповідно − досягнення загального міжнаціонального порозуміння, а також формування довіри у громадян до сусідів. При написанні статті використано принципи науковості, системності, структурності та комплексного підходу. Дослідження на теоретичному рівні здійснено з допомогою методів індукції та дедукції, аналізу, синтезу та узагальнення, а також аналітичного, системного методів та методу порівняльного аналізу.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.