War Commemorative Rituals, Funerals, and the Construction of Collective Memory in interwar Lviv (англ.)

/ наукова
стаття
Опис:
Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років: Збірник наукових статей. – Вип. 12. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


На відміну від країн Західної Європи в міжвоєнній Польщі пам’ять про Першу світову війну залишилась маргіналізованою. Імперську спадщину було неможливо інтегрувати в національний дискурс і як наслідок війна з українцями та радянською армією стали найважливішими елементами комеморативних наративів. Публічний простір Львова був центром боротьби між польським та українським дискурсами пам’яті. У цій «війні» українці змальовувались як потенційно небезпечні для польської держави внутрішні вороги. Аналізуючи різні політичні ритуали та процес спорудження «Цвинтарю оборонців», стаття вивчає офіційний дискурс пам’яті. Різні комеморативні практики та цвинтар стали основою офіційної моделі польської колективної пам’яті про українсько-польську війну. Зосередження уваги на процесі конструювання пам’яті та міському просторі в першій половині 1920-х років дозволяє дослідити основні тенденції в офіційному дискурсі.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.