З документів до історії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві ХVІІ - ХVІІІ ст.

/ історична
документ
Опис:
З документів до історії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві ХVІІ - ХVІІІ ст. / Ю. Мицик // Сiверянський лiтопис. — 2007. — № 5. — С. 28-43. — Бібліогр.: 3 назв. — укр.

У 2008 р. виповнюється 900 років від заснування Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві - одного з найзнаменитіших українських православних монастирів, історія якого міцно пов'язана з Сіверщиною. Надзвичайно цінним джерелом з історії даної обителі є рукописний збірник копій XVIII ст. монастирської документації XVI - XVIII ст., причому чи не найважливішої її частини. Цей збірник був створений у стінах монастиря для практичних потреб на випадок доказів прав монастиря на земельну власність, потім опинився в бібліотеці митрополичого Софійського собору, врешті - в Інституті рукописів Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського. Його матеріали вже частково друкувались нами на сторінках "Сіверянського літопису" і в першу чергу ми прагнули видати документи гетьманів України. Тепер продовжуємо публікацію документів зі складу згаданого вище збірника. Увазі читачів цього разу пропонується понад два десятки документів, що охоплюють період з 1676 по 1735 рр.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Листи «Закордот» в системі спецслужб радянської України: Збірник документів Українське державотворення. Акт 30 червня 1941. Збірник документів і матеріалів Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання (1847–1914). Збірник документів і матеріалів Українська інтелігенція і влада: Зведення секретного відділу ДПУ УСРР 1927–1929 рр. Українська революція: Документи, 1919–1921

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.