З історії української козацької старшини другої половини XVII століття. Полковник Остап Гоголь

/ історична
стаття
Опис:
Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХХХIII. Праці Історично-філософської секції. — Львів, 1997. — С. 398-441

Завдання нашої статті — розкрити полковницький період у діяльності Остапа Гоголя, до цього часу майже незнаний; він охоплює 1654-1675 рр. Остап Гоголь був причетний до багатьох політичних подій на українських землях, і знання цього дає змогу краще відчути атмосферу тих бурхливих років. Стаття ґрунтується на великій кількості джерел — як опублікованих у численних виданнях, так і виявлених в архівах Києва, Москви, Варшави, Кракова та рукописних відділах бібліотек Львова, Києва, Кракова. Серед них найбільшу чисельно й за змістом групу складають документи — листи, повідомлення з місць подій, офіційні донесення тощо, решту — козацькі літописи, польські хроніки, спогади й інше. У пригоді стали також дослідження, де зачіпається діяльність Остапа Гоголя. Розглянуто якнайдокладніше, рік за роком, життєвий шлях Гоголя означеного періоду. Висвітленню цього питання передує розповідь про його дополковницькі роки. Остап Гоголь був типовою постаттю в колі сучасної йому козацької старшини — складною й суперечливою, але складною й суперечливою була сама епоха, в яку йому довелось жити й діяти. Його супроводжували не тільки успіхи і досягнення, але й поразки та помилки. Однак незаперечним є те, що своєю полковницькою діяльністю він помітно вписався в історію українського народу як поборник його національних устремлінь.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.