З історії зібрань Національного музею історії України: переміщення на захід та реституція збірок у 1943–1948 рр.

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 3. – Київ, 2018.


Зібрання колишнього Крайового музею до- і ранньої історії у Києві, утвореного у 1942 р., головним чином, на основі археологічних збірок Центрального історичного музею ім. Т.Г.Шевченка (нині – Національний музей історії України) та Інституту археології АН УРСР (нині – НАН України), за розпорядженням німецької цивільної адміністрації були вивезені силами Оперативного штабу райхсляйтера Розенберґа у вересні-жовтні 1943 р. до Кракова, а звідти до німецького м. Гьохштедт у Баварії. В ході повоєнної реституції зібрання повернулися з Німеччини до музею. На підставі опублікованих переліків вивезених у Німеччину колекцій, експонатів і допоміжних матеріалів та реституційних актів був проаналізований кількісний та якісний склад збірок НМІУ до вивезення, на час вивезення та після реституції.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.