«Записки о Южной Руси» Пантелеймона Куліша як унікальне явище української фольклористики середини ХІХ століття
Василь Івашків
/
наукова
стаття
Опис:
Записки Наукового товариства імені Шевченка. — Том ССХLII. Праці Секції етнографії та фольклористики. — Львів, 2001. — С. 307-37
Перші фольклорні записи Пантелеймон Куліш розпочав десь на початку 1840-х рр. — саме тоді він здійснив свої мандрівки переважно по Чернігівщині, Черкащині та Київщині. Молодий фольклорист прагнув зустрітися з кожним, хто знав хоч би одну народну пісню, думу, легенду чи казку або принаймні був цікавим співрозмовником. Прикметно, що Куліш цікавився не лише думами чи історичними піснями, а й обрядовим фольклором. Найбільша збирацька активність Куліша припадає на 1842-1843 рр. "Запискам о Южной Руси" Пантелеймона Куліша випала непроста доля — вони хоч і не були офіційно заборонені, але й не мали глибокого і всебічного осмислення (думається, на заваді передусім були складна особа їх видавця та упорядника, а також масштабність наукових проблем, котрі неминуче виникали при ближчому знайомстві з цим епохальним явищем української культурологічної думки середини XIX ст.).
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.