Зародження українського націоналістичного руху у Чехословаччині (1920–1930-ті рр.)
Володимир ГрузінАндрій Криськов
/
історична
стаття
Опис:
Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Історія. – Тернопіль: Видавництво ТНПУ ім. В.Гнатюка, 2017. – Вип. 1. – Ч. 2.
Першою створеною у міжвоєнній Чехословаччині українською організацією націоналістичного спрямування стала «Група української національної молоді», основу якої становили колишні військовики Української Галицької армії. Створена у 1925 р. «Легія українських націоналістів» складалася з ветеранів армії Української Народної Республіки. Обидві організації підтримували зв’язок з Українською військовою організацією і у 1927 р. об’єдналися в «Союз організацій українських націоналістів». У січні 1929 р., після створення Організації Українських Націоналістів, у її керівництві з 9 осіб четверо (М.Сціборський, П.Кожевників, Д.Демчук та Л.Костарів) представляли українські організації націоналістичного спрямування з Чехословаччини. Організаційна мережа ОУН охопила усі основні центри української еміграції у Чехословаччині (Прага, Подєбради, Брно, Пршібрам). Наявність на території міжвоєнної Чехословаччини значної кількості українців-емігрантів та функціонування тут українських вишів стали сприятливими чинниками для поширення ідей націоналізму. Створені у першій половині 1920-х рр. організації націоналістичного спрямування еволюціонували до утворення єдиної Організації Українських Націоналістів. Об’єднання різних за ментальністю, походженням і статусом людей відбулося на основі спільності бачення майбутнього України та спільної позиції щодо орієнтації на власні сили у боротьбі за державність.
В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.