Життя і діяльність етнографа А.І. Онищука та його внесок у формування етнографічного зібрання Національного музею історії України

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 5. – Київ, 2019.


У статті досліджується етнографічна колекція з фондів Національного музею історії України, у 1920-х – 1930- х рр. зібрана співробітником Всеукраїнського історичного музею імені Тараса Шевченка (нині – Національного музею історії України) Антіном Івановичем Онищуком, на тлі його життя і діяльності як етнографа-науковця. З часу передачі до музейних фондів колекція А.Онищука не експонувалася у повному обсязі. У статті розглядаються шляхи надходження збірки до музею, походження А.Онищука та його родини, діяльність Антіна Івановича як етнографа і вчителя, його участь у Першій світовій війні та українських визвольних змаганнях, стосунки з Д.Щербаківським, репресії радянської влади проти науковця та сучасний стан вивчення його етнографічної колекції у НМІУ.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.