Життя і діяльність етнографа А.І. Онищука та його внесок у формування етнографічного зібрання Національного музею історії України

/ наукова
стаття
Опис:
Науковий вісник Національного музею історії України. Збірник наукових праць. Випуск 5. – Київ, 2019.


У статті досліджується етнографічна колекція з фондів Національного музею історії України, у 1920-х – 1930- х рр. зібрана співробітником Всеукраїнського історичного музею імені Тараса Шевченка (нині – Національного музею історії України) Антіном Івановичем Онищуком, на тлі його життя і діяльності як етнографа-науковця. З часу передачі до музейних фондів колекція А.Онищука не експонувалася у повному обсязі. У статті розглядаються шляхи надходження збірки до музею, походження А.Онищука та його родини, діяльність Антіна Івановича як етнографа і вчителя, його участь у Першій світовій війні та українських визвольних змаганнях, стосунки з Д.Щербаківським, репресії радянської влади проти науковця та сучасний стан вивчення його етнографічної колекції у НМІУ.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Dokumenty króla Aleksandra Jagiellończyka dotyczące miasta Łucka w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (пол.) Kobieta – ptak – dusza w archaicznym obrazie świata (пол.) Проект «Україна». Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі Польське національне повстання 1830-1831 рр. на Правобережній Україні: від міфів до фактів Пожежа в Холмі і Знесіння Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.